28 kwietnia 2024

ouczelniach.pl

Najlepsze uczelnie i uniwersytety

Komunikacja międzykulturowa – czy warto studiować? 

Praca w nowoczesnym przedsiębiorstwie coraz częściej opiera się na współpracy wymagającej znajomości relacji międzykulturowych. Wyzwania współczesnego świata narastają w zawrotnym tempie i nie każdy, kto stawia w nim pierwsze kroki, jest w stanie im sprostać. Na szczęście z odpowiednią wiedzą kariera zawodowa może okazać się dużo łatwiejsza. Czy warto studiować komunikację międzykulturową?

Obiecujące perspektywy zawodowe

Praca w międzynarodowym środowisku niemal zawsze oznacza możliwość rozwoju oraz awansu. Firmy nastawione na współpracę zagraniczną chętniej zatrudniają absolwentów kierunków, które zbliżone są profilem do polityki przedsiębiorstwa. Z tego względu komunikacja międzykulturowa studia wydają się być rozsądnym wyborem dla przyszłych pracowników.

Ukończenie kierunku gwarantuje zatrudnienie nie tylko w korporacji czy dużej firmie. Absolwent może zostać organizatorem polityki kulturalnej i historycznej, asystentem w procesach migracyjnych, doradcą do spraw organizacji imprez turystycznych czy konsultantem do spraw wizerunku międzynarodowego. To jedynie część ofert, z których mogą wybierać osoby z akademickim wykształceniem kierunkowym.

Studia z native speakerami

Komunikacja międzykulturowa to kierunek oferowany przez Wyższą Szkołę Europejską w Krakowie. Władze uczelni świadome są złożonego charakteru relacji międzyludzkich i dynamicznych zmian, jakie następują w środowisku zawodowym składającym się z wielu kręgów kulturowych. Dlatego wśród kadry profesorskiej nie brakuje native speakerów z Wielkiej Brytanii, Kanady i Stanów Zjednoczonych, którzy w naturalny sposób przekazują kluczowe informacje i na bieżąco reagują na rynek zawodowy.

Kompleksowe przygotowanie do pracy na wielu stanowiskach

Komunikacja międzykulturowa to studia interdyscyplinarne, które zakładają kształcenie z wielu dziedzin. Studenci w toku nauczania pogłębią swoje umiejętności językowe, poznają teorię i historię kultury, nie zabraknie też przedmiotów oscylujących wokół etyki, psychologii komunikacji czy elementów religii. Studenci po dwóch latach nauki na studiach magisterskich  będą kompleksowo przygotowani do podjęcia pracy na różnych stanowiskach. To jedna z zalet, która niewątpliwie wpływa na popularność tego kierunku.

Kraków – idealne miasto do weryfikacji umiejętności

Studia w Krakowie są sporym wyzwaniem nie tylko ze względu na szeroką ofertę uczelni, ale i na wyzwania, jakie stawia przed studentami miasto. W Krakowie swoje siedziby i filie ma wiele zagranicznych firm, w których można sprawdzić swoje umiejętności nabyte w toku studiów. Lokalny rynek pełen jest ludzi, którzy reprezentują odmienne kultury, zwyczaje i poglądy, a z którymi trzeba się spotkać na wspólnej płaszczyźnie – zawodowej. Tego właśnie można nauczyć się na studiach komunikacja międzykulturowa, by bezbłędnie interpretować zjawiska społeczne i indywidualne zachowania osób spoza rodzimego kręgu kulturowego.

Czy warto podjąć studia na tym kierunku? Mnogość zalet i obiecujące perspektywy pracy z pewnością wpłyną na decyzję dotyczącą wyboru przyszłej ścieżki zawodowej.

Copyright © All rights reserved.