25 maja 2024

ouczelniach.pl

Najlepsze uczelnie i uniwersytety

Jadalnia sercem domu – jaki stół wybrać do jadalni?

Urządzanie wnętrza to wbrew pozorom niełatwe zadanie. Wybierając meble konieczne jest zwrócenie uwagi nie tylko na ich estetykę, ale również na funkcjonalność oraz jakość wykonania. Część osób aranżuje wnętrze samodzielnie. Inni natomiast decydują się na pomoc profesjonalistów w tym temacie i korzystają z porad architektów.

Planujesz urządzenie swojej sypialni, łazienki, kuchni, a może salonu lub jadalni? Każde pomieszczenie ma inne wymagania oraz wymaga indywidualnego podejścia i zwrócenia uwagi na inne rzeczy.

Stoły do jadalni – jakie wybrać?

Jadalnia to bardzo ważna część mieszkania. Czasem stanowi oddzielne pomieszczenie, ale zazwyczaj jest integralną częścią salonu lub kuchni. Oddzielne jadalnie spotykane są najczęściej w domach, w mieszkaniach rzadko kiedy można pozwolić sobie na wygospodarowanie osobnego pomieszczenia do stworzenia części jadalnianej. Dodatkowo, w ostatnich latach bardzo popularne stało się połączenie kuchni z salonem oraz jadalnią w jednym pomieszczeniu. 

Najważniejszym elementem każdej jadalni – bez względu na to czy stanowi oddzielne pomieszczenie czy znajduje się w salonie lub w kuchni – jest stół. Szeroki wybór stołów do jadalni znajdziesz w internetowym salonie meblowym Zona Design. Pełen asortyment sklepu dostępny jest na stronie internetowej https://zona-design.pl/meble/stoly/do-jadalni/. W Zona Design znajdziesz stoły wykonane w różnych stylach, pasujące do różnych aranżacji. Drewniane, szklane, imitujące beton czy lakierowane na wysoki połysk – każdy znajdzie tutaj coś dla siebie.

Stół do jadalni rozkładany czy nierozkładany, mały czy duży? 

Prócz stylu wykończenia bardzo ważny jest również rozmiar stołu. Zastanów się ile osób na co dzień będzie korzystać ze stołu, a także jaką ilość miejsca potrzebujesz do przyjęcia gości i wybierz rozkładany lub nierozkładany stół jadalniany. Uwzględnij przy tym koniecznie swoje możliwości metrażowe. W małym wnętrzu znacznie lepszym wyborem będzie niewielki stół – duży może “zagracić” przestrzeń lub zabrać miejsce, które możnaby wykorzystać np. na dodatkową szafę, dzięki której można zyskać miejsce do przechowywania.

Stół do salonu i jadalni – wybierz model idealny do swojego wnętrza

Stół okrągły, prostokątny, a może kwadratowy? Wybierz kształt stołu, który najbardziej pasuje do Twojego wnętrza oraz, który najlepiej wpisuje się w Twój gust. W przypadku bardzo małych przestrzeni dobrym wyborem jest stół kwadratowy, który z powodzeniem można wstawić w róg, co pozwala na zaoszczędzenie wolnej przestrzeni. Dobierz wzór, kształt, rozmiar oraz styl wykończeniowy, który najlepiej pasuje do Twojego wnętrza i ciesz się wygodą przy spożywaniu posiłków. Duży stół do jadalni czy niewielkie stoły do salonu? Wybór należy do Ciebie!

Copyright © All rights reserved.