21 kwietnia 2024

ouczelniach.pl

Najlepsze uczelnie i uniwersytety

Dla kogo praca na stanowisku inspektora bhp?

Zawód BHP-owca to jeden z tych zawodów, gdzie liczy się odpowiedzialność i sumienność. To na ich barkach spoczywa zdrowie, a niekiedy życie pracowników. Jest to też jedna z tych profesji, która jest pewna i dobrze płatna.

Kierunek BHP ma na celu przygotowanie uczestników do podjęcia pracy w tym zawodzie, nauczenie zasad bezpieczeństwa i higieny pracy, oraz uświadomienie czym grozi ich łamanie. Studia nastawione są na osoby, które ukończyły studia wyższe i posiadają dyplom licencjacki, inżynierski lub magisterski. Jeżeli pracujesz w służbach BHP lub zamierzasz uzyskać nowe kompetencje, to ten kierunek jest dla Ciebie.

W toku nauczania dowiesz się o prawnej ochronie pracy, czym jest materialne środowisko pracy i czym jest bezpieczeństwo maszyn i urządzeń technicznych. Nauczysz się jak organizować środowisko pracy i odróżniać obiekty budowlane od pomieszczeń. Zdobędziesz wiedzę z zakresu wypadków przy pracy i chorób zawodowych. Nauczysz się nieść pierwszą pomoc przedmedyczną i zapoznasz się z ochroną przeciwpożarową oraz zagrożeniami z nią związanymi.

Dla kogo praca jako inspektor bhp?

Jako absolwent zdobędziesz niezbędną wiedzę z dziedziny problematyki BHP w środowisku pracy. Podniesiesz też kluczowe kwalifikacje, które otworzą przed Tobą furtkę do pracy Inspektora BHP. Czas trwania studiów w Centrum Kształcenia Podyplomowego w Łodzi to 2 semestry, które odbędą się w formie 100% online. Zajęcia stacjonarne będą tylko jako webinaria na Platformie Zdalnego Nauczania.

Prowadzący zajęcia to ludzie o długoletnim stażem i ogromem wiedzy. Znajdziesz wśród nich pracowników akademickich i praktyków o długoletnim stażu pracy.

Co zyskasz wybierając studia podyplomowe BHP? Uprawnienia do pracy jako Inspektor BHP lub specjalista ds. BHP. Otwiera to możliwości zatrudnienia w dużych zakładach produkcyjnych, okręgowych inspektoratach pracy, prywatnych firmach zajmujących się BHP itp. Warto też wspomnieć, że zarobki w tej branży są wysokie, dlatego warto wybrać ten kierunek, jeśli lubisz pracę z ludźmi.

Copyright © All rights reserved.